Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Оніщук Микола Васильович

БІОГРАФІЯ

д.ю.н., Президент Інституту правової політики

Освіта – 1982 р. закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка, у 1987 р. - захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата, а в 2010 р. - доктора юридичних наук.

З 2010 р. — президент Інституту правової політики,
2007-2010 р.р. - міністр юстиції України, Голова Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права,
2002-2007 р.р. - народний депутат IV, V і VІ скликань,
1982-1997 р.р. - займався науковою діяльністю в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України на різних посадах, включаючи старшого наукового співробітника, докторанта.

Автор більше як 200 наукових праць, серед них монографії:
Оніщук М. В. Референдна демократія: проблеми конституційної теорії
та практики: К.: Видавництво Європейського університету, 2010. - 450 С.
Оніщук М. В. Проблеми державотворення та правотворення в незалежній Україні // К.: Видавничий дім «Юридична книга». - 2007. - 416С.
Оніщук М. В. Референдна демократія в Україні: історія, досвід, перспективи. - Монографія. - Конституція і народний суверенітет в Україні: проблеми теорії та практики реалізації. - Інститут законодавства Верховної Ради України. - 2007.
Оніщук М. В. Конституційна реформа: вимір відповідальності: К.: Видавничий Дім «Юридична книга», 2004. - 60 с.

Діяльність у сфері права:
Працюючи в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН, брав участь у розробці теоретичних і прикладних аспектів державного управління, корпоративного та комерційного права, актуальних проблем конституційного, в тому числі референдного права.
У Верховній Раді України ІV скликання спрямовує свою роботу на вирішення питань законодавчого забезпечення судової реформи, конституційного устрою, вдосконалення судоустрою та процесуального законодавства.
З 2002 р. - тричі заступник голови комітету правової політики, а у 2006 році (V скликання) продовжив роботу на посаді першого заступника голови Комітету ВР України з питань правосуддя (підкомітет з питань судоустрою та статусу суддів).
Підготував і вніс до Верховної Ради України більш як 105 законопроектів (в т.ч. 15 – інституційних, 22 – з питань судоустрою і здійснення правосуддя, 26 – процесуального законодавства, 42 – соціально-економічного законодавства і підприємницької діяльності), більшість з яких набули чинності. У цьому ряду найбільш значимі проекти законів України – про порядок обрання і звільнення суддів, про Центральну виборчу комісію, про третейські суди, про вибори народних депутатів України, про Кабінет Міністрів України. Під його керівництвом була завершена підготовка і ухвалені в цілому Цивільний і Господарський кодекси України, Цивільний процесуальний кодекс України, Господарський процесуальний кодекс України, Кодекс адміністративного судочинства України.
Під час каденції міністра юстиції у 2007-2010 р.р. Міністерством було розроблено 106 законопроектів, в тому числі 3 проекти кодексів: Адміністративно-процедурний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України і Кодекс господарського судочинства; проекти законів України про міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, про місцевий референдум, про безоплатну правову допомогу, про доступ до інформації тощо.

Державні нагороди:
У 1991 р. нагороджений золотою медаллю НАН України, в 1993 р. удостоєний звання Заслуженого юриста України, в 2005 р. нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, нагороджений орденом «За заслуги» всіх трьох ступенів (1999, 2003, 2007).


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»